Najbardziej Sensacyjne Atrakcje Grecji w 2022 roku

GrecjaGrecja to kraj, który często pojawia się na listach wymarzonych wakacyjnych celów podróży ludzi na całym świecie. Ciężko się im dziwić. Położona nad czarującym Morzem Śródziemnym, teren lądowy Grecji i jej wyspy są pełne bujnej roślinności i naturalnego piękna. Pokryta górami, rzekami, plażami i wulkanami zachwyca bogatą historią i starożytną kulturą. Grecja to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedzisz. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu swojej podróży do Grecji, sprawdź nasze rekomendacje, które na pewno warto wziąć pod uwagę:

Niesamowite ostoje historii

Jak już wspomnieliśmy, Grecja ma bogatą historię z czasów starożytnych, tak postaci historycznych jak i kultury. Ruiny cywilizacji z IV wieku w Grecji to ostoja jednych z najstarszych i najbardziej kultowych miejsc stworzonych przez człowieka. Jak portale, przenoszą nas do historii ludzi, a także greckiej kultury. Podczas swojej podróży warto odwiedzić święte dla starożytnych Greków miejsce, Delphi, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tam podziwiać starożytne ruiny starego stadionu i ich niezwykłe świątynie. Zobacz niesamowity teatr na świeżym powietrzu, jakim jest Teatr Epidauros. Nie przegap też wycieczki po Akropolu, domu słynnego Partenonu. Miejsc historycznych i atrakcji turystycznych na czas podróży nie brakuje. Wybór aż onieśmiela, ale dzięki dobremu planowaniu na pewno będziesz w stanie odwiedzić wszystkie interesujące miejsca.

Oddaj się greckim rozkoszom

Greckie jedzenie jest boskie i warto zarezerwować czas na spróbowanie tej pełnej tradycji kuchni, aby przeżyć prawdziwie grecką podróż. Kuchni śródziemnomorska wykorzystuje obfite warzywa, ryby, mięso i zboża. Grecy szczególnie lubią oliwę z oliwek. Lokalne greckie potrawy mogą być dla Ciebie bardzo zdrowe, a grecka kultura zmienia każdy posiłek w wydarzenie towarzyskie. Wiele potraw zostało stworzonych do dzielenia się, jak na przykład słynne dolmades. Delektuj się więc przepyszną baklawą lub podziel się spanakopitą. Idealne dla całej rodziny Pastitsio to danie, którego trzeba spróbować podczas podróży.

Zanurz się w greckiej kulturze

Odwiedzając Grecję, zabierz ze sobą do domu kawałek ich wspaniałej kultury, biorąc udział w zajęciach, wycieczkach lub warsztatach. Naucz się tworzyć piękne wzory dzięki greckiej sztuce mozaiki, lub skorzystaj z warsztatów garncarskich czy rzeźbiarskich. Udaj się na degustacje wina i upamiętnij wspaniałe widoki na zajęciach malarskich. Możesz nawet nauczyć się tradycyjnego greckiego tańca. Kraj ten ma wiele więcej do zaoferowania, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat, można trafić na rzeczywiście niezwykłe sposoby tworzenia wyjątkowych wspomnień ze swojej podróży.

Najłatwiejszym sposobem na zaliczenie wszystkich przystanków podróży podczas pobytu w Grecji jest podróż samochodem na własną rękę. Na szczęście wynajem samochodu w Grecji jest możliwy nawet z opcją rezerwacji z wyprzedzeniem. Wybraną firmę, od której wynajmujemy samochód można poprosić o jego ubezpieczenie, aby pobyt przebiegł spokojnie i bezpiecznie. Podczas jazdy należy upewnić się, że samochód jedzie się po prawej strony drogi z zachowaniem ostrożności, ponieważ Grecja ma wysoki współczynnik wypadków w porównaniu do innych europejskich krajów.