Rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Nicei?

NiceaJeśli planujesz odwiedzić Francję, warto udać się do Nicei. To jedna z tych lokalizacji z niesamowitą historią i dziedzictwem. Imponuje wizualnie i ma do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji. W tym artykule przedstawimy kilka z najciekawszych z miejsc w Nicei.

Parc de la Colline du Château

Chociaż Parc de la Colline du Château nie znajduje się bezpośrednio w mieście, a bardziej na wschód obok Nicei, na pewno warto się tam udać. Na miejscu czekać na Ciebie będzie piękne, lazurowe morze oraz wiele zabytków. Dodatkowo sam park jest imponującym miejscem i ciekawą atrakcją dla każdego.

Promenade des Anglais

Promenada Anglików to jedna z najbardziej imponujących trasa w pobliżu Morza Śródziemnego. Jest częścią życia miasta, położona blisko morza, często możemy tam spotkać przechodzące parady. Świetny punkt podróży, który ma wiele do zaoferowania.

Katedra w Nicei

Odwiedzenie katedry w Nicei pozwoli przyjrzeć się architekturze kultywowanej w XVII wieku w Nicei. Jest to bardzo ciekawe i wyjątkowe miejsce z wieloma niesamowitymi atrakcjami, które wyróżnia się z spośród innych bogatą historią. Monastère de Cimiez to kolejna piękna katedra, którą warto zobaczyć na własne oczy.

Muzeum Marca Chagalla

Dzieła twórcy stojącego za budową tego muzeum, jak i wiele innych, możemy zobaczyć właśnie tutaj. Muzeum posiada nawet salę koncertową i jest jednym z najciekawszych i najbardziej imponujących wizualnie muzeów, jakie można znaleźć w Nicei.

Mont Boron

Niesamowity fort, który zachwyci odwiedzających nie tylko swoją wielkością. Warto odwiedzić to nietypowe miejsce, szczególnie jest lubisz wędrówki. To miejsce z pewnością Cię nie zawiedzie.

Phoenix Park

Phoenix Park to ogród zoologiczny i botaniczny. Znajduje się blisko lotniska, ale to, czym zachwyca wszystkich odwiedzających, to bioróżnorodność. Można tu spotkać tysiące zwierząt i roślin, nie wspominając o ogromnej szklarni. Phoenix Park posiada również plac zabaw dla dzieci.

Podsumowując

Odwiedzenie Nicei możemy polecić każdemu, bez względu na wiek, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Piękne plaże, liczne zabytki i spacer po pięknym mieście. To również dobre miejsce, aby skorzystać z usługi wynajmu samochodu, które są łatwo dostępne dla turystów. Jest o duże ułatwienie podczas zwiedzania miasta, które uwolni cię od zmartwień. Nicea to piękne miasto, które z pewnością warto zobaczyć. Sprawdź na własne oczy, a będziesz pod wrażeniem jego różnorodności, krajobrazów i historii!