Siedem najlepszych wakacyjnych atrakcji w Berlinie

BerlinBerlin to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można odwiedzić w Europie. Ma bogatą historię, zdumiewające atrakcje turystyczne oraz piękne scenerie, które warto zobaczyć na własne oczy. Na tej liście znajdziesz najciekawsze atrakcje do zobaczenia podczas podróży do Berlina.

Reichstag

W Reichstagu mieści się parlament, a także budowla, która przetrwała bombardowania, pożary, wojny i wiele innych. Każdy, kto potrafi docenić piękne neoklasyczne budowle, nie pożałuje wizyty w tym pięknym miejscu pełnym historii.

Tempelhofer Feld

Interesującym punktem podróży może okazać się odwiedzenie zamkniętego lotniska, które swoją działalność zatrzymało lata temu. To niesamowite miejsce z wieloma wyjątkowymi punktami które możesz zobaczyć. Miejsce daje również możliwość przejścia się po pasach lotniskowych, co może okazać się bardzo ekscytującym doświadczeniem, szczególnie dla najmłodszych.

Brama Brandenburska

Brama ta oddzielała zachodnią i wschodnią część Berlina. Kiedyś dzieląca kraj na dwie strony, dziś to tylko zadziwiająca pozostałość z przeszłości i jedna z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Berlinie.

Wyspa Muzeów

Jeśli chcesz odwiedzić berlińskie muzea, polecamy odwiedzić Wyspę Muzeów. Można tam znaleźć takie miejsca jak Muzeum Altes, Neues, Bode i Pergamon, a także Galerię Narodową Alte. To zdecydowanie najlepsze miejsca do odwiedzenia berlińskich muzeów.

Wieża Telewizyjna

Wieża telewizyjna w Berlinie to kultowa atrakcja, która pozwala zobaczyć na własne oczy piękną panoramę miasta. To niesamowita lokalizacja i jedno z tych doświadczeń, które fascynuje przez swoją inność. Jeśli jesteś fanem eksploracji wyjątkowych miejsc, warto ją sprawdzić.

Berliner Dom

Ta niesamowita katedra została wybudowana w 1905 roku i jest jednym z najpiękniejszych starych budynków w mieście. Można udać się nawet na jej szczyt i podziwiać jej historię, przy czym jest to przystępnie tania atrakcja. To niesamowite przeżycie dla każdego, kto interesuje się historią i wspaniałą architekturą.

Rejs po Berlinie

W Berlinie spotkamy się z szeroką gamą ofert rejsowych, które zabiorą Cię w podróż po Szprewie, jednocześnie zwiedzając miasto w całej swojej okazałości. Spotkamy tam również wiele wypożyczalni kajaków dla bardziej ambitnych turystów. To świetna zabawa i kultowe doświadczenie, które warto zdobyć podczas swojego pobytu w Berlinie.

Berlin to jedno z tych miast, które są przepełnione miejscami atrakcjami i zabytkami wartymi uwagi każdego odwiedzającego. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z serwisu wynajmu samochodu w Berlinie i innych usług wynajmu, które dają swobodę planowania i przemieszczania się między ulubionymi lokalizacjami miasta. Zwiedzając w ten sposób nie musisz się martwić opłatami za taksówkę czy korzystaniem z komunikacji miejskiej. Wynajem samochodu w Berlinie pozwoli Ci zwiedzić Berlin we własnym tempie, spróbuj już dziś!