Najlepsze sposoby na poznanie bujnej i zielonej Irlandii

IrlandiaIrlandia znana jest ze spektakularnych zielonych wzgórz i bujnej roślinności. Po przyjeździe od razu widać dlaczego nazywana jest Szmaragdową Wyspą. Wspaniałe widoki nieprzerwanie towarzyszą turystom, a słynne miasta, takie jak Galway, Dublin i Belfast, zachwycają kulturą i zwyczajami. Irlandczycy to przyjazny i dumny ze swojej tradycji naród. To jedno z najbardziej bogatych kulturowo i ważnych miejsc w Europie. Fani sztuki pisanej zapewne kojarzą Irlandię z miejscem narodzin słynnego Oscara Wilde’a. W tym spokojnym kraju jest tak wiele do zrobienia, że ciężko będzie zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje. Sprawdź nasze propozycje na podróż do szmaragdowej Irlandii:

Pełne tradycji puby i muzyka

Miłośnicy piwa na pewno wiedzą, że piwo Guinness pochodzi właśnie z Irlandii. Śmiało można przyznać, że tradycje są mocno związane z pubami. Wizyta w Irlandzkim pubie to jednak coś więcej niż tylko piwo. Puby jednoczą ludzi na spotkaniach towarzyskich przy dźwiękach tradycyjnej irlandzkiej muzyki. Jest ona głęboko zakorzeniona w irlandzkiej kulturze. Możesz odwiedzić dowolny pub w Twojej okolicy lub udać się do tych bardziej znanych, jak John Mulligan’s lub Sean’s Bar. Tak czy inaczej, na pewno czeka Cię dobra zabawa.

Niesamowite ruiny i ostoje historii z czasów starożytnych

Jedne z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Irlandii to te, które mają setki lat. Niektóre tutejsze ruiny pochodzą z czasów przedceltyckich, a niektóre należały nawet do Wikingów. Od starożytnych neolitycznych miejsc pochówków, takich jak Brú na Bóinne, po wspaniałą średniowieczną architekturę, taką jak zamek Cahir. W tym cudownym kraju znajdziesz mnóstwo niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć.

Wybierz się na spacer i poznaj przyrodę Irlandii

Z tak piękną przyrodą jak Irlandzka, szkoda byłoby spędzić cały pobyt w czterech ścianach. Na szczęście wybór zajęć na świeżym powietrzu jest szeroki, od jazdy konnej po sporty wodne. Irlandia jest również znana z zamiłowania do golfa, a ponad 400 pól golfowych są tego dowodem. Jeśli jednak masz ochotę na coś bardziej relaksującego, możesz wybrać się na pieszą wycieczkę na jednej z wielu tras. Najwyższa góra na tej wyspie ma 1040m, więc wędrówka na szczyt nie powinna być zbyt męcząca. Możesz więc zwiedzić skaliste wzgórza Connemara lub wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża do pięknej latarni morskiej Sheep’s Head Lighthouse.

Wypożyczenie samochodu w Irlandii to najbardziej wygodny sposób transportu po Irlandii. Aby zapobiec nieplanowanym niespodziankom, warto zarezerwować samochód w wybranej wypożyczalni przed przyjazdem. Przypomnij sobie zasady ruchu drogowego, przestrzegaj ograniczeń prędkości i poruszaj się lewą stroną jezdni.