Niesamowite rzeczy do zrobienia w słonecznej Australii w 2022 roku

AustraliiNiepodległy kraj Australii jest pełen wielu niezwykle wyjątkowych i zapierających dech w piersiach miejsc. Rzadkie gatunki dzikich zwierząt, formacje skalne i światowej sławy plaże to jedne z wielu cech tego rozległego kraju. Pozwól Australii rozkochać Cię w sobie swoimi 10 cudami natury. Nie zapomnij również zobaczyć równie niesamowite atrakcje stworzone przez człowieka. Brzmi interesująco? Sprawdź wszystkie ukryte skarby Australii na własne oczy podczas swojej wizyty w tym pięknym kraju, czy to na kontynencie, czy na wyspach.

Piękno w Cudach Natury

Jak wspomnieliśmy powyżej, kontynent Australii i jej liczne wyspy to dom wielu cudów natury. Co więcej, są one bardzo przystępne, a nawet interaktywne. Odwiedź świętą formację skalną Uluru. Wybierz się na kemping lub safari w Kings Canyon. Zwiedź podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej długiej na 2,300 km. Zobacz niesamowity Morski Park Narodowy Dwunastu Apostołów i wiele więcej. Bez względu na to, gdzie się udasz, poznasz na własne oczy nieodparte piękno Australii.

Poznaj wyjątkową przyrodę Australii

Australia jest jednym z krajów, które kojarzą nam się z wyjątkową przyrodą, nie bez powodu! Australia to ojczyzna wielu całkiem interesujących zwierząt, takich jak Koale, Wombaty, Walabi, Dziobaki, Diabły Tasmańskie i oczywiście Kangury, a to tylko niektóre z niesamowitych przykładów. Na szczęście stacje ochrony przyrody, takie jak Australia Zoo i Feather Dale Wildlife Park chętnie Ci je przedstawią. Istnieje również wiele ofert z ekologicznymi wycieczkami po safari, na których można zobaczyć niezwykłe zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Atrakcje turystyczne Australii

Jeśli szukasz popularnych i godnych polecenia australijskich atrakcji turystycznych, wybór na pewno Cię nie zawiedzie. Bez względu na to, dokąd chcesz się udać, w tym pięknym kraju znajduje się mnóstwo zabytków. Odwiedź prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny punkt Australii, czyli Operę w Sydney, gdzie znajdziesz też wiele innych atrakcji. Bardziej odważni mogą również zapisać się na wycieczkę po słynnym moście Sydney Harbour Bridge. Zwiedzanie z wyjściem do galerii handlowej można połączyć odwiedzając zabytkowy XIX-wieczny Budynek Królowej Wiktorii. A z miastami tak zniewalającymi jak Melbourne i Perth, Sydney to tylko wierzchołek góry lodowej.

Wybierz się w malowniczą podróż samochodem

Jeśli masz ochotę zwiedzić Australię na własną rękę, dobrym pomysłem będzie wyruszenie w trasę samochodem. Usługi wynajmu samochodów w Australii są zazwyczaj proste i bezproblemowe. Odkryj piękne lazurowe wody jadąc wschodnim wybrzeżem Tasmanii. Udaj się w podróż przez Great Ocean Road wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Australii, gdzie można zobaczyć wcześniej wspomniany Park Narodowy Dwunastu Apostołów. Bez względu na trasę, którą wybierzesz, upewnij się, że jedziesz po lewej stronie drogi i przestrzegaj zasad ruchu drogowego. Pamiętaj też, aby wynająć samochód w którym poczujesz się dobrze, ponieważ australijskie wypożyczalnie samochodów mogą zastosować karę za wszelkie uszkodzenia samochodu.

Być może nie uda Ci się zobaczyć wszystkich atrakcji Australii, ale pamiętaj, że to świetna wymówka, aby odwiedzić ją ponownie!