5 niesamowitych i inspirujących rzeczy do zrobienia na Cyprze

CyprzeStarożytni Grecy mówili, że wyspa Cypr jest miejscem narodzin Afrodyty, bogini miłości i piękna. Nic dziwnego, skoro leży wśród krystalicznie czystych wód Morza Śródziemnego. Cypr to miejsce bogate w naturalne piękno i kulturę. Chociaż jest to jedna z największych wysp w okolicy i znajduje się na niej 6 różnych miast, to łatwo się po niej nawigować, a całą wyspę można przejechać na jednym wyjeździe. To bezpieczne i spokojne miejsce ma tak wiele do zaoferowania, że ​​nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli planujesz odwiedzić Cypr, oto kilka opcji, które warto wziąć pod uwagę planując podróży:

1. Podróż Samochodem Przez Wyspę

Po wyspie można z łatwością poruszać się zarówno rowerem, jak i autobusem, ale biorąc pod uwagę pełną ofertę Cypru, warto wynająć samochód. Wypożyczalnie samochodów na Cyprze to świetny sposób na zobaczenie wyspy w swoim tempie. Zwłaszcza, że ​​całą wyspę można przejechać w zaledwie kilka godzin. Udaj się więc w malowniczą podróż samochodem. Aby prowadzić samochód na Cyprze należy mieć ukończone 18 lat. Obowiązuje ruch lewostronny, więc lepiej trzymać się lewej strony jezdni, aby uniknąć mandatu i niezadowolenia Cypryjczyków. Wynajęcie samochodu na Cyprze jest proste i niedrogie.

2. Miejsca Historyczne

Atrakcje turystyczne Cypru to jedne z najpiękniejszych na świecie. Od Grobowca Królów, starego cmentarza i stanowiska archeologicznego, po klasztor Kykkos; malowniczych miejsc do zwiedzenia podczas podróży na pewno nie zabraknie. Tak więc, niezależnie od tego, czy interesują Cię zamki, czy wraki statków, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

3. Naturalne Piękno i Atrakcje na Świeżym Powietrzu

Brzeg wyspy pełen pięknych plaż, którym towarzyszą niezwykle czyste wody Morza Śródziemnego to idealne miejsce na relaks i pływanie. Wędruj po śródziemnomorskich lasach i zobacz na własne oczy majestatyczne wodospady. Możesz także wybrać się na różne jednodniowe wycieczki przygodowe, a nawet zbliżyć się do lokalnego podmorskiego świata podczas inspirujących wypraw nurkowych.

4. Lokalna Kuchnia

Kuchnia cypryjska jest inspirowana smakami kuchni francuskiej, bliskowschodniej i włoskiej i nie tylko. Cypryjczycy pasjonują się swoim jedzeniem i uważają je za część każdej dobrej imprezy towarzyskiej. Miejscowi nalegają, aby każdy turysta spróbował ich słynnych halloumi, shaftalii i souvlaki. A ponieważ na wyspie nie brakuje fantastycznych restauracji, wybór dopieści podniebienie każdego turysty.

5. Browary i Winiarnie

Dom najstarszego produkowanego wina na świecie, Commandaria, raj na wyspie z mnóstwem lokalnych winnic i browarów. To doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę i sposób na pełne zagłębienie się w ich bogatej kulturze. Dodatkowo Cypryjczycy mają talent do wytwarzania świetnego wina, cydru, piwa i lagerów, do których nie raz powrócisz.

Mając te wszystkie opcje na uwadze, nic dziwnego, że Cypr każdego roku gości prawie 4 miliony turystów.