Najpiękniejsze plaże Portugalii do odwiedzenia tego lata

PortugaliaZwiedzanie i odkrywanie wszystkich niesamowitych plaż Portugalii to wspaniały sposób na relaks i trochę radości w życiu. Jeśli chcesz znaleźć najlepsze portugalskie plaże, będziesz musiał trochę zbadać. Powodów jest wiele, a każdy z nich jest wyjątkowy sam w sobie.

Wynajem samochodu to świetny sposób na podróż do najpiękniejszych portugalskich plaży. W ten sposób możesz cieszyć się spędzaniem czasu nie w jednym miejscu, a w całym kraju, jednocześnie oszczędzając pieniądze i samodzielnie wybierając punkty wycieczki. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniana podróż!

Wzdłuż długiej na prawie 1800 km linii brzegowej leżą jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, właśnie w Portugalii. Oto niektóre z nich.

Praia da Foz do Arelho

Znajdująca się około 12 km na zachód od Obidos, jest idealnym miejscem do obserwowania przyrody, surfowania, opalania i spędzania czasu z rodziną. Za plażą znajduje się również miasteczko, w którym można znaleźć wiele różnorodnych restauracji. Jedna strona plaży jest też położona od strony Oceanu atlantyckiego, przez co jest jeszcze bardziej imponującym celem podróży.

The Praia do Barril

Odkryj dziedzictwo plaży skrywające lokalną historię i ciesz się wszystkim, co ten region ma do zaoferowania. Można znaleźć tu wydmy, stare, zardzewiałe kotwice i pozostałości społeczności rybackiej. To wspaniałe miejsce na wakacje, które doceni wiele osób, zwłaszcza do opalania i kolekcjonowania pięknych pamiątkowych zdjęć.

Praia da Mareta

Jeśli masz ochotę na surfowanie, tej plaży na pewno nie chcesz przegapić. Wiatr nigdy tu nie zawodzi, a piękna, piaszczysta plaża jest idealnym miejscem do relaksu. Plaża jest również osłonięta od Oceanu Atlantyckiego dzięki jałowemu przylądkowi. Dzięki temu prądy są bardziej bezpieczne niż w innych miejscach.

Praia do Senhor da Pedra

Idealną plażą do spędzenia czasu z rodziną będzie Praia do Senhor da Pedra. Jest to tradycyjna plaża, na której możesz cieszyć się przyjemnymi spacerami pełnymi pięknych krajobrazów, relaksem pod prażącym słońcem, lub po prostu miłym czasem z bliskimi. Znajduje się 9 km od Porto, przez co jest popularna i czasami zatłoczona.

Tróia Peninsula

Idealny wybór, jeśli chcesz odwiedzić nieodkrytą plażę, gdzie spotkasz znacznie mniej turystów niż w innych lokalizacjach. W pobliżu miasta znajduje się kilka bezludnych plaż, które pozwolą Ci przyjemnie i w spokoju spędzić czas.

The Praia do Creiro

Wiele osób uwielbia The Praia do Creiro ze względu na imponujący krajobraz, znajduje się ona w pobliżu zdumiewającej scenerii i możesz tu udać się nawet na pieszą wędrówkę po szlaku. Piękna, malownicza i idealna do opalania plaża, nie wspominając o przejrzystej wodzie.

Jak widzisz, portugalskie plaże mają wiele do zaoferowania i tylko czekają, aż je odkryjesz.