Co robić i zobaczyć we Francji w przyszłym roku

FrancjaOjczyzna średniowiecznych miast i śródziemnomorskich plaż, Francja to stary i niezwykły kraj. Znany na całym świecie ze wspaniałej architektury, malowniczych krajobrazów i pysznego jedzenia, kraj ten odwiedza co roku prawie 90 milionów ludzi. Jest to wymarzony cel podróży, wybierany przez aż 10% turystów na świecie. Niezależnie od tego, czy to pierwsza, czy kolejna wizyta, Francja zawsze ma coś w zanadrzu. Francja posiada mnóstwo niesamowitych atrakcji i cudownych krajobrazów. Oto jedne z najlepszych sposobów na odkrycie piękna Francji:

Zobacz kultowe francuskie zabytki

Myśląc o atrakcjach turystycznych we Francji na myśl przychodzi ich wiele. Jest to kraj słynący z nie jednego zabytku. Od Pałacu Wersalskiego po Łuk Triumfalny, każdy chciałby zobaczyć je wszystkie. Luwr, który zwiedzać można od 1983 roku to niesamowite muzeum sztuki, które pochwalić może się niektórymi z najbardziej kultowych obrazów na świecie, jak na przykład Mona Lisa. Możesz też udać się na Wieżę Eiffla i oglądać z tarasu widokowego słońce chowające się za horyzontem Paryża.

Jeśli nie masz czasu, aby zobaczyć wszystkie atrakcje, a chcesz odwiedzić jak najwięcej paryskich zabytków, możesz wybrać się na rejs po Sekwanie. Podróż wzdłuż nabrzeża przy 3-daniowym posiłku z widokiem na katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla i wiele innych.

Samochodowa podróż Szampańskim Szlakiem

Szampański szlak to 250-kilometrowa trasa w Szampanii-Ardeny, która pozwala poznać historię i kulturę jednego z najbardziej luksusowych trunków świata. Przejedź przez bujne zielone winnice, w których od XVII wieku uprawiane są winogrona na wino. Będąc tam, poznasz procesy fermentacji i przechowywania oraz skosztujesz wspaniałego wina. Przed wynajęciem samochodu we Francji, upewnij się, że znasz zasady wynajmu, ponieważ mogą się one różnić w zależności od firmy. Musisz mieć ukończone 21 lat, aby zakwalifikować się na wynajem samochodu, a dodatkowo, zaleca się, aby podczas jazdy zawsze mieć przy sobie dokumenty.

Naucz się gotować po Francusku

Od sycącej zupy á l’oignon i ratatouille po dekadenckie tarte tatin i suflet czekoladowy, Francuzi z pewnością wiedzą wszystko o dobrym jedzeniu. Chętnie też Cię tego wszystkiego nauczą. Niektórzy wyjeżdżają do Francji tylko po to, by wziąć udział w tak zwanych wakacjach kulinarnych, ale dla turystów też znajdą się krótsze, bardziej podstawowe zajęcia. Gotowanie z profesjonalnymi szefami kuchni i nauka od najlepszych. Można wybrać się również na wycieczkę kulinarną i nauczyć sztuki fotografii kulinarnej w czasie swojego pobytu. Wspomnienia tych atrakcji zabierzesz ze sobą do domu i na pewno wspomnisz jeszcze nie raz.

Tak więc, bez względu na to, czy planujesz romantyczny wypad do Paryża, czy chcesz poznać niesamowite potrawy i zwiedzić piękne winnice, Francja to obowiązkowy przystanek wśród Twoich podróży.