Co warto zobaczyć podczas wakacji w Amsterdamie

AmsterdamAmsterdam to miasto, które każdy chce poznać. Ma duże znaczenie historyczne, wyróżnia się także różnorodnością, nocnym życiem i kulturą, więc na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań. Poniżej przygotowaliśmy listę kilku miejsc, które warto odwiedzić, a na pewno nie zawiodą żadnych rządnych wrażeń podróżników.

Usługi wynajmu samochodów w Amsterdamie są bardzo popularne, dając duży wybór pojazdów, więc wypróbuj tę usługę już dziś! Najłatwiej jest odebrać samochód na lotnisku.

Vuurtoreneiland

Z Amsterdamu możesz udać się na małą wyspę, na której znajduje się jedynie latarnia morska. Można tu porozmawiać z ludźmi, zwiedzić wyspę i zjeść kolację w pięknej scenerii. To po prostu niesamowite miejsce, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Rijksmuseum

Rijksmuseum to niesamowita galeria i muzeum. Piękny budynek wyróżnia się na tle innych, a lokalizacja dostarczy niezapomnianych wspomnieć i wrażeń. Na wycieczkę po Rijksmuseum można udać się również z przewodnikiem.

Zoo Artis

Zoo jest małe, ale wizualnie robi wrażenie. Możemy tu odwiedzić małpy, duże koty i żyrafy, a także mikropię i Akwarium. Atrakcji do zobaczenia nie zabraknie, więc jeśli bardzo interesuje Cię coś wyjątkowego i innego, to warto wziąć to miejsce pod uwagę.

Wycieczka Kanałem

Amsterdam to miasto z mnóstwem kanałów wodnych, którymi można zwiedzić piękne lokalizacje Amsterdamu. To niesamowity i nietypowy sposób na zwiedzanie miasta, a także odkrywanie wspaniałych miejsc, z których możesz cieszyć się całą rodziną.

De Negen Straatjes

Znana też pod nazwą The Nine Streets dzielnica, to piękne, zatrzymane w czasie miejsce ze sklepami vintage, niezależnymi butikami i kawiarniami. Odwiedzenie tego miejsca to niesamowite doświadczenie, które zabierze cię w podróż do dawnych lat.

De Ton Ton Club

To miejsce, które można opisać jako klub dla dzieci stworzony z myślą o dorosłych. Więc jeśli chcesz wskoczyć do dużego basenu z piłeczkami, bawić się w sekcji zręcznościowej lub po prostu dobrze się bawić i zrelaksować, tutaj znajdziesz to czego szukasz. Rzadko potyka się taką atrakcję w innych miejscach na świecie, więc na pewno warto wziąć ją pod uwagę.

Muzeum Van Gogha

Miłośnicy sztuki znajdą coś dla siebie w Muzeum Van Gogha, które jest wspaniałym miejscem z bogatą kolekcją dzieł Van Gogha i jego rówieśników. Miejsce, które zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom XIX-wiecznej sztuki.

Foodhallen

Dzięki Foodhallen możesz cieszyć się najlepszym ulicznym jedzeniem w mieście. Można tu znaleźć niesamowite lokalne potrawy, które zaskoczą nie tylko smakiem, ale również przystępnością pod względem ceny. Jest to powszechnie znane miejsce kulinarne z doskonałym jedzeniem dla każdego.

Jeśli interesuje Cię zwiedzaniem Amsterdamu lub innych miejsc Holandii, bardzo dobrym pomysłem będzie korzystanie z serwisu wynajmu samochodu. W ten sposób z łatwością zwiedzisz miasto we własnym tempie. To świetna przygoda, która pozwoli Ci poszerzyć horyzonty Twojej podróży.