Czarujące względy Niemiec, których nie można przegapić

NiemcyNiemiecka historia sięga 2000 lat wstecz, przez co jest to jeden z najbardziej fascynujących kulturowo krajów. Jego gęste lasy i zapierające dech w piersiach pasma górskie warto zobaczyć na własne oczy. Tak samo jak niezwykłą architekturę. Podróż do Niemiec to gwarancja świetnej przygody z mnóstwem fascynujących wspomnień i wrażeń. Sprawdź naszą listę rzeczy do odhaczenia podczas swojej podróży:

Zobacz Niezwykłe Zamki

Wspominaliśmy o bajkowej architekturze Niemiec, prawda? Nie da się nie zwrócić na nią uwagi przy wszystkich katedrach, kościołach i budowlach jakie zostały wybudowane w tym kraju. Zabytkowe zamki w Niemczech to jedne z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych dziedzictw kultury na świecie. Odwiedź XII-wieczny Zamek Lichtenstein lub spektakularny Zamek Eltz z widokiem na rzekę Elzbach. Warto też wspomnieć o Zamku Frankenstein, który na pewno zadowoli ciekawość fanów starych horrorów. To miejsce narodzin ekscentrycznego alchemika, który stał się inspiracją dla kultowej opowieść.

Dziedzictwo w Niemieckich Muzeach

Z historią tak rozległą i tak złożoną jak historia Niemiec, nic dziwnego, że liczba muzeów jest tak duża. To właśnie muzea królują wśród najczęściej odwiedzanych niemieckich atrakcji turystycznych. Znajduje się tu Muzeum Rzeczy Niesłyszanych, pełne historii i mnóstwa tajemnic. Istnieje również Muzeum Stasi, które dzieli się historią tajnej policji i znajduje się w ich starej siedzibie! A to tylko część ogromnej całości. Zbyt wiele świetnych przykładów, aby wymienić wszystkie.

Samochodowa Podróż po Niemczech

Podróż samochodem to prawdopodobnie najlepszy sposób, aby jak najlepiej wykorzystać czas swojego pobytu. W ten sposób doświadczysz jak najwięcej tego, co Niemcy mają do zaoferowania. Wybierz się na wycieczkę ze Steinau do Trendelburga, wzdłuż tego, co miejscowi nazywają bajkową trasą. Jest tak dlatego, że biegnie od miejsca narodzin braci Grimm do zamku Trendelburg, w którym znajduje się wieża Roszpunki. Są też inne, krótsze trasy do wyboru. Podróż z Frankfurtu do Kolonii zajmuje tylko dwie godziny. Dobrą wiadomością jest to, że niemieckie wypożyczalnie samochodów akceptują lokalne prawa jazdy turystów. Jeśli jednak chcesz mieć dodatkową pewność, że wypożyczenie samochodu przebiegnie bezproblemowo, możesz starać się o międzynarodowe prawo jazdy, które kosztuje tylko około 15 Euro.

Festiwale

Żadna lista atrakcji w Niemczech nie byłaby kompletna bez wzmianki o festiwalach. Zwłaszcza, że ​​to właśnie w Niemczech odbywa się Oktoberfest, być może największy festiwal na świecie, gdzie co roku wypija się ponad 7 milionów litrów piwa. W Hamburgu znajduje się również znana na całym świecie Reeperbahn, podczas których odbywa się blisko 800 koncertów w różnych miejscach na terenie miasta. Wydarzenie trwa zaledwie 4 dni i jest największym festiwalem klubowym w całej Europie.

Podróż do Niemiec to zdecydowanie jedna z najbardziej pamiętnych podróży, jakie możesz odbyć bez względu na wybrane atrakcje. Lokale oferujące pyszną lokalną kuchnię na pewno zadowolą Twoje kubki smakowe. Więc pakuj walizki i szykuj się na pyszną i bajkową podróż po Niemczech.