Fenomenalne Atrakcje do zobaczenia w Islandii w 2022 roku

IslandiaKraj o powierzchni 103 000 km² mieści w sobie niektóre z najbardziej fascynujących zjawisk przyrodniczych na Ziemi. Z tego powodu wielu zapalonych podróżników umieszcza Islandię na szczycie swojej listy wymarzonych celów podróży. Przez niektórych nazywana krainą lodu i ognia, Islandia jest domem dla niezwykłych lodowców i wodospadów, ale także rozległych pól lawy i ponad 100 wulkanów. Ten osobliwy kraj jest najsłabiej zaludnionym krajem w Europie, a jego mieszkańcy są znani z gościnności i uprzejmości. Jeśli więc szykujesz się na podróż do Islandii, weź pod uwagę te ciekawe inspiracje:

Poznaj Inspirującą Przyrodę Islandii

Od lodowych jaskiń po lodowcowe laguny, w Islandii nie brakuje cudów natury, przez które szczęka sama opada. Jeśli lubisz wodospady, ten kraj jest zdecydowanie dla ciebie. Od stycznia do lutego można podziwiać również zapierające dech w piersiach zamarznięte wodospady. Mówi się, że najpiękniejszymi przykładami są wodospady Gullfoss i Skógafoss, jednak nie tylko one wyglądają majestatycznie. W tym malowniczym miejscu można również uprawiać rafting, korzystać ze spływów kajakowych lub spróbować snorkelingu. Można też udać się na spacer po lodowcu w Skaftafell, a po wszystkim na wycieczkę do błękitnej laguny. Znane na całym świecie uzdrowisko geotermalne jest pełne minerałów bogatych we właściwości odmładzające. Bez względu na to, na co się zdecydujesz, Islandia na pewno cię nie rozczaruje.

Niezwykła Zorza Polarna

Chociaż Zorzę Polarną można dopisać do wcześniej wspomnianych atrakcji turystycznych, bez wątpienia zasługuje ona na specjalną wzmiankę. Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Islandii. Choć nie ma gwarancji, że piękne wzory na niebie pojawią się podczas Twojej podróży, to jest na to szansa. Zorzę można obserwować tylko w niektórych krajach. Najlepszy czas na obserwację zorzy to okres od września do połowy kwietnia, późną nocą, około północy. Jeśli pogoda będzie sprzyjała to szczęśliwie uda ci się zobaczyć to niesamowite zjawisko. Najlepsze widoki zapewnią nam takie miejsca jak Thingvellir i Threngsli, jeśli jednak zorza pokryje nocne niebo, możliwe, że będzie widoczna niemal z każdego miejsca.

Poznaj Cudowną Przyrodę Islandii

Przy tak zróżnicowanym i chronionym krajobrazie, Islandia naturalnie stanowi dom dla wielu niesamowitych gatunków zwierząt. Niektóre z 4 milionów maskonurów na Islandii można odwiedzić w jednej z największych tego rodzaju kolonii na klifach Látrabjarg. Starożytne szlaki Islandii można przebyć na jednym z 80 tysięcy koni zamieszkujących ten kraj. Za to w okresie od kwietnia do września można wybrać się na obserwację pięknych wielorybów w Húsavíku.

Obwodnica łączy wszystkie główne miasta Islandii, dzięki czemu przejechanie jej jest proste i pozwala na zwiedzenie całego kraju we własnym tempie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, wiele osób na swoją podróż wybiera okres letni. W Islandii obowiązuje ruch prawostronny. Za jazdę po bezdrożach obowiązują dość surowe kary, ze względu na negatywny wpływ na środowisko naturalne. Są drogi, na które firmy wynajmujące samochody nie pozwalają wjeżdżać swoim klientom, drogi te są wyraźnie oznaczone. W zależności od swoich planów, najlepiej zapytać swoją wypożyczalnię o samochód z napędem na cztery koła. Bez względu na wybrany sposób transportu, będzie to z pewnością jedna z najlepszych podróży w Twoim życiu.