Najlepsze sposoby na podróż po USA w 2022 roku

Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone Ameryki to rozległy i piękny kraj. Składa się z 50 stanów, z których wszystkie są wyjątkowe pod względem klimatu i roślinności. Nie wspominając o tym, że USA może pochwalić się jednymi z najbardziej znanych miast na świecie, w tak wielkim kraju nie brakuje rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Jeśli więc planujesz wizytę w Ameryce i szukasz czegoś do uwzględnienia w planie podróży, pomożemy. Oto kilka z najciekawszych rzeczy do zrobienia w Stanach Zjednoczonych:

Parki narodowe, obowiązkowy punkt podróży po USA

Przy całym hollywoodzkim glamie i jasnych światłach Nowego Jorku łatwo zapomnieć, jakie naturalne piękno skrywają Stany Zjednoczone. Wystarczy odwiedzić jeden z 40 parków narodowych, aby się o tym przekonać. Od wysokich szczytów majestatycznego parku Yosemite po geotermalne formacje wulkaniczne w Yellowstone, kraj ten jest bogaty w cuda natury. W parku narodowym Sequoia można zobaczyć najwyższe drzewo świata, które mierzy aż 84 metry wysokości.

Wybierz się w długą podróż samochodem po całym kraju

Amerykanie słyną z zamiłowania do wycieczek drogowych i długich przejażdżek. Ciężko im się dziwić. Niektóre autostrady biegną przez najbardziej malownicze miejsca w kraju, jak na przykład trasa Pacific Coast High, która biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża Kalifornii i oceanu. Nie wspominając o pięknej autostradzie Kancamagus w New Hampshire, która słynie ze spektakularnych jesiennych kolorów. Samochód to jeden z najlepszych sposobów na poznanie tego tak zróżnicowanego kraju. W USA proces wypożyczania samochodu jest prosty. Wypożyczalnie zwykle nie wymagają międzynarodowego prawa jazdy, jedynie ukończenie 21 roku życia. Pamiętaj również o sprawdzeniu ofert, ponieważ w zależności od sezonu można znaleźć naprawdę przystępne ceny. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Odwiedź niezwykłe miejsca historyczne

Atrakcji turystycznych w USA jest zbyt wiele, aby je zliczyć. Ale z tak bogatą historią, ich zabytki należą do jednych z najciekawszych na świecie. Można odwiedzić pole bitwy pod Gettysburgiem, sławne Salem (miasto wyroków na czarownicach), a nawet wybrać się na wycieczkę do Alcatraz. Na terenie całego kraju znajdują się również niezliczone muzea i miejsca pamięci, które zapierają dech w piersiach.

Zapoznaj się z lokalną kuchnią

Ameryka zazwyczaj kojarzy się z hamburgerami i fast-foodami. I choć wydaje się, że tego im na pewno nie brakuje, to tradycyjna kuchnia zdecydowanie zasługuje na chwilę uwagi. Połączenie wpływów kuchni z całego świata, od słodkich i często dekadenckich ciast po obfite jambalaya. Z pewnością znajdziesz coś, co zachwyci nawet najbardziej wymagające kubki smakowe.

A to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką do zaoferowania ma USA, nic dziwnego jeśli zechcesz wrócić po więcej. Być może zaplanujesz kolejną podróż jeszcze przed powrotem do domu.