Poznaj Niezwykłą Chorwację

ChorwacjaNieziemski klimat Chorwacji to zasługa starych miast otoczonych murami i mistycznych wodospadów, którym towarzyszą gęste lasy. Jasne, szafirowe wody otaczają ich wspaniałe plaże. Kraj pokryty rozległymi parkami narodowymi, które zajmują prawie 1000 km2 jego powierzchni i są domem dla jednych z najbardziej zapierających dech w piersiach zabytków, jakie można znaleźć na naszej planecie. Podróżowanie po Chorwacji jest również bardzo bezpieczne, co sprawia, że to idealny cel każdego poszukiwacza wypoczynku. Ten niesamowity kraju ma tak wiele do zaoferowania! Oto kilka rzeczy, które zdecydowanie warto dodać do planu podróży po Chorwacji:

Zobacz Historyczne Dzieła Architektury

Bogata historia Chorwacji jest wyraźnie widoczna w jej pięknie zachowanej architekturze. Od pełnych detali katedr i klasztorów po pozostałości starożytnego Cesarstwa Rzymskiego. Można zobaczyć pozostałości I wieku, takie jak amfiteatr w Puli. Jedną z najlepszych atrakcji turystycznych Chorwacji są ruiny starożytnego rzymskiego miasta Solin. Chorwacja jest także domem dla kilku miejsc światowego dziedzictwa, w tym cudownej katedry św. Jakuba. Miejsc, które można podziwiać podczas podróży po Chorwacji na pewno nie zabraknie.

Parki Narodowe w Chorwacji

W Chorwacji znajduje się 8 bajkowych parków narodowych. Turkusowe wody Parku Narodowego Jezior Plitwickich oczarują każdego, tak jak otoczone lasami wodospady. Warto wspomnieć również o gęstych lasach i wielkich łąkach w Parku Narodowym Risnjak. Klasztor Krka nie leży blisko innych miejsc, ale warto poświęcić czas na podróż, doświadczyć jego piękna i otaczających go wodospadów. W tym kraju na pewno nie brakuje pięknej przyrody.

Atrakcje na Świeżym Powietrzu

Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, wizyta w Chorwacji spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Dostępnych atrakcji sportowych jest mnóstwo, a obejmują one prawie każdy sport. Ponadto, wiele z nich możemy uprawiać w przepięknych parkach narodowych, w tym światowej klasy wspinaczkę skałkową w parku narodowym Paklenica. To jednak nie wszystko, można również pływać, wybrać się na szlak wodny, czy to kajakiem czy na łódce. Jest też pełna gama sportów, od snorkelingu i nurkowania po skok na bungee i kolejkę tyrolską. Bez względu na to, co Cię zainteresuje, w Chorwacji na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jednym z najlepszych sposobów, aby zobaczyć Chorwację na własną rękę, jest wynajęcie samochodu i samodzielna podróż przez Chorwację. Przepisy drogowe Chorwacji są dość sztywne, ale zapewniają wszystkim bezpieczną jazdę. Atutem są całkiem uczciwe oferty wypożyczalni samochodowych. Należy aby pamiętać o sprawdzeniu przepisów drogowych, zapiętych pasach i trzymaniu się prawej strony drogi. Podróż po pięknej Chorwacji leży w zasięgu ręki.