Zdumiewające atrakcje Kanady na lato 2022

Kanada jest dobrze znana z wielu rzeczy, w tym z produkcji syropu klonowego i śnieżnych zim. Jednak bez względu na sezon twojej wizyty, jedna cecha wyróżnia ten kraj na tle innych. Jest to drugi co do wielkości kraj na świecie, pełny naturalnego piękna. Kanadyjczycy są narodem znanym z uprzejmości, a ponad 80% populacji mieszka w nowoczesnych miastach. Właśnie przez to duże obszary dzikiej przyrody pozostają nietknięte i czekają na zaciekawionych turystów. Jeśli więc planujesz wybrać się do Kanady, koniecznie zaplanuj każdy punkt podróży, aby zobaczyć jak najwięcej. Oto kilka ciekawych rzeczy, które można zrobić podczas wizyty w malowniczej Kanadzie:

Połącz się z majestatyczną naturą Kanady

Kanada to połączenie jezior, wysp, dolin, gór i lasów. Aż 31% powierzchni tego kraju zajmują gęste lasy. Jedne z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Kanady to dzieła natury. Wodospady Niagara i Kanadyjskie Góry Skaliste zwane Canadian Rockies to tylko najbardziej popularne przykłady. Tak więc, niezależnie od tego, czy masz ochotę na ekscytującą przejażdżkę łodzią wzdłuż wodospadów na Hornblower, czy ożywczą wycieczkę po Parku Narodowym Banff, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

KanadaSpotkaj się z dziką przyrodą Kanady

Być może zaskoczy Cię informacja, że ​​Kanada to dom około 2 milionów reniferów. Może Cię również zaskoczyć fakt, że w Kanadzie znajduje się światowa stolica niedźwiedzia polarnego. Jeśli odwiedzisz Kanadę w zimie, a najlepiej w listopadzie, zdecydowanie wybierz się na wycieczkę do Manitoby, gdzie można je zobaczyć na własne oczy. Podczas podróży można spotkać również króliki, łosie, niedźwiedzie grizzly i karibu.

Zabawa na świeżym powietrzu przez cały rok

Zimowe podróże do Kanady mają wiele do zaoferowania oprócz siedzenia w przytulnej kabinie z kominkiem. Wiele światowej klasy aktywności zimowych, zwłaszcza w Górach Skalistych w południowej Albercie. Jazda na nartach, snowboardzie i piesze wędrówki to tylko niektóre z możliwych opcji. Istnieją również trasy przeznaczone dla rakiet śnieżnych, których zdecydowanie warto spróbować. Ekologiczne wycieczki rowerowe, piesze albo wyprawa na kemping pozwolą Ci w pełni cieszyć się tą zimową krainą.

Wybierz się w samochodową podróż po Kanadzie

Kanada jest bogata w malownicze krajobrazy, które czekają na odwiedzających na każdym kroku. Jeśli chcesz jednak zobaczyć jak najwięcej piękna, które Kanada ma do zaoferowania, wybierz się w podróż samochodem. Szlak Cabota to 300-kilometrowa trasa położona wzdłuż wybrzeża Nowej Szkocji. Icefields Parkway to jedna z najbardziej malowniczych autostrad na świecie. Droga z Jasper do Banff, długa na 232 km jest pełna cudownych widoków, takich jak lodowce, wodospady i lodowate, błękitne jeziora. Kanadyjskie firmy od wynajmu samochodów zazwyczaj wymagają posiadania międzynarodowego prawa jazdy. Wypożyczalnie samochodów w Kanadzie wymagają również posiadania pełnego ubezpieczenia zarówno dla ich, jak i Twojej ochrony. Jazda samochodem w Kanadzie jest dość bezpieczna, ale przed wyjazdem należy przypomnieć sobie krajowe przepisy drogowe.

Kanada to zdecydowanie miejsce nie do zapomnienia, za którym zatęsknisz już w drodze powrotnej. Bez wątpienia pozostanie z Tobą jako jedno z najpiękniejszych wspomnień.